Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn,
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
EERO SAARINEN, matbord, "Tulip",
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PABLO PICASSO, etsning, 1933, upplaga om 250.
Klubbat pris
30 556 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ARNE JACOBSEN, soffa, "Svanen", Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
EERO SAARINEN, bord, "Tulip", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
24 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
B&B ITALIA, Soffa, "Harry large".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LEIF-ERIK NYGÅRDS, offsettryck, "Marilyn Monroe", signerad.
Klubbat pris
21 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
FOLKE TRUEDSSON, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 400 "Tank", Artek, 2004.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BOKHYLLOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
19 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, modell 5061, 1940-/1950-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
VIKSKÄRM Japan 1900-talets första hälftt/mitt.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDOBORD, art deco, 1930/30-tal.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
POUL KJAERHOLM, pall, PK-33, Fritz Hansen, Danmark, 2003.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MONTER, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
12 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JØRGEN HØVELSKOV, stol "Harpan", Danmark,
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 262 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 262 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BRUNO MATSSON, fåtöljer, ett par, "Karin". DUX.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
POUL KJAERHOLM, soffbord "PK-61", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 360 x 260 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, takarmatur, 1960-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Norr 11, Danmark, 2000-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SOFFA, 3 sits, modell 703, Josef Frank för Svenskt Tenn.
Klubbat pris
11 900 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 240 x 165 cm.
Klubbat pris
11 612 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "CH 25", Carl Hansen o Söner.
Klubbat pris
12 505 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BRUNO MATHSSON, FÅTÖLJER, ett par "Jetson".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VIKSKÄRM, Alberts, Tibro, 1950-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 8 st, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK