Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
TAKLAMPA, 1900-tal,
TAKLAMPA, 1900-tal,
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st, Farstrup, Danmark.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÅKE HOLM, skulptur, stengods, signerad.
Klubbat pris
6 607 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BOKHYLLA, möjligen Danmark, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KORGSTOL, sk "Peacock chair", 1970-tal.
Klubbat pris
610 EUR
Utropspris
300 EUR
CHARLES & RAY EAMES, stolar, ett par, "DCM", Herman Miller.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÅP, 1950-tal.
SKÅP, 1950-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Täbris, ca 395 x 295 cm.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KONSOLBORD, art decostil, modern tillverkning.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Beat Stout Black".
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, modern tillverkning, 1900-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, modell 11-27, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
150 EUR
JEAN GILLON, karmstolar, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HÅKAN REHNBERG, diptyk, akryl, signerad o daterad -86.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 6 st olika, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 305 x 220 cm.
MATTA, Marocko, 305 x 220 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 310 x 205 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
PAUL OSIPOW, olja på duk, signerad och daterad 92 a tergo.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NILS WEDEL, akvarell, signerad och daterad -35.
Klubbat pris
5 950 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 878 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 8 stolar, "Myran", Fritz Hansen, 1970.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffa, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, sideboard, "Rand", Asplund.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, Cappellini.
STOLAR, 4 st, Cappellini.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi signerat och numrerat 11/20.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, Howard-modell, Englesson, 2000-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
700 EUR
MATTA, Marocko, ca 308 x 200 cm.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KORGAR, 6 st, allmoge.
KORGAR, 6 st, allmoge.
Klubbat pris
5 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, hyllsystem, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 450 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JONAS LINDVALL, pallar, 3 st, "Oak", Skandiform, 2000-tal.
Klubbat pris
5 420 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICTOR VASARELY, färgserigrafi, signerad och numrerad 38/250.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, X-stolen, ett par.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LENA SVEDBERG Blyerts.
LENA SVEDBERG Blyerts.
Klubbat pris
5 370 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDEBOARD, sent 1800-tal.
SIDEBOARD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, 1940/50-tal.
SKÅP, 1940/50-tal.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG THORESEN-LASSEN, soffa, ca 1938. Danmark.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ILLUM WIKKELSØ, soffa, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERIK KIRKEGAARD, karmstol, Høng Stolefabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
5 150 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 255 x 170 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SOFFA, Chesterfield 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, art deco, 1900-talets andra kvartal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, 1950/60-tal, i teak med textilskärm.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FRITZ WINTER, färgetsning, signerad och numrerad 53/100, daterad 1950.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, kelim, orientalisk, ca 297 x 217 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, Knut Hesterberg, 1960-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK