Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
PATTIE BOYD, fotografi, signerat och numrerat 13/50.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin",
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, Arkana, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
200 EUR
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ACHILLE OCH PIER CASTIGLIONI, golvlampa "Arco", Flos, Italien.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ISAMU NOGUCHI, taklampa Akari, Vitra, samtida.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RUNE HAGBERG, objekt i blandteknik signerad signerad RH.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ERIK OLE JØRGENSEN, soffa, "Örestad", Dux, omkring år 2000.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
960 EUR
Utropspris
200 EUR
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffbord, "Brasilia", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsbergs studio 1962.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, stolar, 4 st, "J-39", FDB möbler, Danmark.
Klubbat pris
8 801 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsbergs studio 1968.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOKHYLLA Milo Baughmans stil 1970/80-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad GN.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NICLAS HOFLIN, taklampor, 8 st, "Vox", Rubn, 2000-tal.
Klubbat pris
8 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RUNE JANSSON, olja på duk, signerad och daterad -57.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARTEDI, soffbord, Italien, 1970-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVLAMPA, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, ett par, "DCM", Herman Miller.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PABLO PICASSO, färglitografi, signerad i trycket, Mourlot Paris 1962.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 305 x 208 cm.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 250 x 180 cm.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ISAMU NOGUCHI, taklampa, "Akari"; Vitra, samtida.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Marocko, 300 x 205 cm.
MATTA, Marocko, 300 x 205 cm.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
MATTA, Marocko, 277 x 200 cm.
MATTA, Marocko, 277 x 200 cm.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 8 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampor, ett par,
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 210 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 210 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 305 x 215 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
AXEL LARSSON, byrå, Svenska Möbelfabriken, 1930-tal.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNGFÅTÖLJ, 1940-tal,
GUNGFÅTÖLJ, 1940-tal,
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK