Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
SIDOBORD, art deco, 1930/30-tal.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIKSKÄRM Japan 1900-talets första hälftt/mitt.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st olika, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK KIRKEGAARD, karmstol, Høng Stolefabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad GN.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONTER, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EERO SAARINEN, matbord, "Tulip",
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 305 x 208 cm.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP, 1950-tal.
SKÅP, 1950-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RUNE HAGBERG, objekt i blandteknik signerad signerad RH.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BOKHYLLOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PABLO PICASSO, färglitografi, signerad i trycket, Mourlot Paris 1962.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER SUNDBERG, vas, Orrefors Expo glas signerad.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 8 st, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffbord, "Brasilia", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JONAS LINDVALL, pallar, 3 st, "Oak", Skandiform, 2000-tal.
Klubbat pris
5 420 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, art deco, 1900-talets andra kvartal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, FÅTÖLJER, ett par "Jetson".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, stolar, 4 st, "J-39", FDB möbler, Danmark.
Klubbat pris
8 801 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VIKSKÄRM, Alberts, Tibro, 1950-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, "Cesca", Marcel Breuer, Thonet 1970-tal.
Klubbat pris
4 720 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
200 EUR
BORDSLAMPA, modell 11-27, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
150 EUR
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 878 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA Milo Baughmans stil 1970/80-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
B&B ITALIA, Soffa, "Harry large".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin",
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1950-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Beat Stout Black".
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, modern tillverkning, 1900-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ISAMU NOGUCHI, taklampa Akari, Vitra, samtida.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, sent 1900-tal.
SIDOBORD, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, X-stolen, ett par.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, möjligen Danmark, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, Cappellini.
STOLAR, 4 st, Cappellini.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1970-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien.
Klubbat pris
12 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KORGSTOL, sk "Peacock chair", 1970-tal.
Klubbat pris
610 EUR
Utropspris
300 EUR
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICTOR VASARELY, färgserigrafi, signerad och numrerad 38/250.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
200 EUR
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsbergs studio 1968.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 808 SEK
Utropspris
1 500 SEK