Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, Farstrup, Danmark.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen IKEA.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NIELS BENDTSEN, soffa, Ire, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 210 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAUL OSIPOW, olja på duk, signerad och daterad 92 a tergo.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, "Ivan", Berit Mogensen Lopez för Massimo, 2000-tal.
Klubbat pris
3 910 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORGAR, 6 st, allmoge.
KORGAR, 6 st, allmoge.
Klubbat pris
5 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FOLKE TRUEDSSON, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets mitt, möjligen Italien.
Klubbat pris
2 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa "Bumligen" Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PATTIE BOYD, fotografi, signerat och numrerat 13/50.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "CH 25", Carl Hansen o Söner.
Klubbat pris
12 505 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hällt.
Klubbat pris
3 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, travertin och marmor, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-tal,
TAKLAMPA, 1900-tal,
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JØRGEN HØVELSKOV, stol "Harpan", Danmark,
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KRUS, 2 st, lergods, Europa, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 300 x 205 cm.
MATTA, Marocko, 300 x 205 cm.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
KARMSTOLAR ett par 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
BOKSKÅP, Art déco, 1920-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG, fyra delar, stengods, Gustavsberg Studio.
Klubbat pris
2 156 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JONAS BOHLIN, matbord "Triptyk", Källemo 1989.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, 1940/50-tal.
SKÅP, 1940/50-tal.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 150 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, Arkana, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BOKHYLLOR MED HÖRNSKÅP, art-deco 1930-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRICKBORD, 1900-TAL.
BRICKBORD, 1900-TAL.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR ett par och STOLAR ett par, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 262 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 262 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR, ett par, Danmark, 1950-tal.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
400 EUR
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 400 "Tank", Artek, 2004.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BORDSLAMPA - HEMI, Sverige 1970-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 3 pallar, "Palle", omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, takarmatur, 1960-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK