Konkret samling

18 föremål
BERTIL ÖHLUND, gouache, signerad och daterad nov -56.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL ÖHLUND, gouache, signerad.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
OTTO G CARLSUND, krita och blyerts, signerad, utförd 1945.
Klubbat pris
8 800 SEK
Utropspris
12 000 SEK
RICHARD MORTENSEN, collage, signerad och daterad 6- V-91.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERTIL ÖHLUND, olja på duk, signerad och daterad -58.
Klubbat pris
5 325 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BENGT ORUP, gouache på papper, signerad och daterad -53.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL ÖHLUND, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OTTO G CARLSUND, akvarell och tusch, signerad, utförd 1948.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BERTIL ÖHLUND, olja på duk, signerad och daterad -59.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KG NILSON, olja på duk, signerad och daterad 2010.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK