Duka med stil

25 föremål
SKÅL/MORTEL, empire, 1800-talets första hälft, porfyr.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CAMPAGNEKYLARE, försilvrad mässing, ca 1900.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
300 EUR
GUNNAR CYRÉN, fiskbestick, 38 delar, förgyllt stål, "Nobel".
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, fiskbestick,  8+8 st "Nobel", Yamazaki.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 2 st, 1700-talets mitt mässing.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CG RÅSTRÖM, formar/fat, 2 st, nysilver.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TENNFÖREMÅL, 4 delar, shaker, sigill, fat, bägare.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRICKA, pläter, 1800-tal.
BRICKA, pläter, 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEKHUV England omkring 1900 pläter.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ESTRID ERICSON,  vas, Svenskt Tenn, Stockholm, troligen 1962.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljusstakar, 15 st, mässing, Markaryd.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, fiskgafflar, 17 delar, "Nobel", Gense.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BJÖRN TRÄGÅRDH, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1931.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK