Inred sommarhuset

130 föremål
PER THORLIN ERIKSEN ,  olja på duk signerad.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PG THELANDER, färgetsning, signerad EA.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE BONNARD, efter, ur Verve nr 8, vol II 1940.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
REINO HARSTI, olja på duk, signerad -58.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
250 EUR
RUNE HANNÄS, skulptur. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RUNE JANSSON, pastell, signerad och daterad 1962.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR - KOTA, GABON, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG BLOMBERG, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TORSTEN ANDERSSON, träsnitt, signerad samt med dedikation.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄHÄST.
TRÄHÄST.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
Klubbat pris
4 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNO VALLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 1966.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIGGO PEDERSEN, Olja på duk/pannå, signerad.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad och numrerad 54/175.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE PALLARP, olja på duk, signerad. Daterad 1963 a tergo.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK