Inred sommarhuset

125 föremål
GUNNAR NYLUND, bordslampor, 2 st, chamotte, Rörstrand.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1940-tal.
BORDSLAMPA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX BILL, taklampa, Temde, Schweiz, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 311 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, oskarianska, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell G2326, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
JOSEF FRANK. Golvlampa, typ 2148. Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLYKTA, sk Bellmanslykta, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, Orrefors.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR 4 st snarlika senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK