Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
GUNGSTOL, ”Nonna” , Paul Tuttle 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD med gallerkant, jugend, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 300 x 240 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 313 x 233 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA, daterad 79.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt.
LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TABURETTER, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, funkis, 1930-tal.
BYRÅ, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, glas och brons, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
662 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Art Déco, 1930-tal.
Klubbat pris
3 890 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÄNGSKÅP/ÖVERDEL, omkring år 1900.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt.
SPEGEL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 810 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VIGGO PEDERSEN, Olja på duk/pannå, signerad.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Falkenbergs belysning. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGBORD, 1900-talets mitt.
SLAGBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 200 x 152 cm.
Klubbat pris
2 402 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORGSTOL omkring 1900.
KORGSTOL omkring 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 292 x 205 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD & SIDOBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 291 x 84 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, glasobjekt, Kosta Boda Atelier, daterat -92.
Klubbat pris
1 502 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNEL SAHLIN, skål, glas, signerad. Orrefors Unique.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda Atelier.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
Klubbat pris
6 465 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 245 x 179 cm.
MATTA, kelim, 245 x 179 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, ca 341 x 258 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGSVAGN modern tillverkning.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, ANF, 1970-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL 1900-talets senare del.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim ca 302 x 198 cm.
MATTA, Kelim ca 302 x 198 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 295 x 83 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, 1900-andra hälft.
Klubbat pris
160 EUR
Utropspris
200 EUR
MATTA, Kelim, ca 289 x 211 cm.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIGURD PERSSON, ljusstake, mässing.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RUNE HANNÄS, skulptur. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RESEALTARE, två stycken. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1930-40-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960-70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EMMA TOLL, akvarell med täckvitt, signerad  och daterad -94.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
476 EUR
Utropspris
500 EUR
MATTA, Kelim, ca 307 x 200 cm.
Utropspris
5 000 SEK
SKRIVBORD, 1950-tal.
SKRIVBORD, 1950-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TORSTEN ANDERSSON, träsnitt, signerad samt med dedikation.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNGSTOL, tidigt 1900-tal.
GUNGSTOL, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKYLTBOKSTÄVER, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HATTHYLLA, funkismodell, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
4 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, oljekrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE NORDBERG, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR ett par 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK