Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
STOLAR, 5 st, Järvsö, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIK HANSEN, vägglampa, modell 223-2/17, Le klint, Danmark.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Sverige, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD / BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHIFFONJÉ, Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MADELEINE PYK, färglitografi, signerad och numrerad 85/160.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, Empire, Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR NYLUND, bordslampor, 2 st, chamotte, Rörstrand.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 311 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa.
CARL MALMSTEN, soffa.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA Soumak semiantik/antik ca 343 x 236 cm.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, kelim, ca 398 x 76 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 148 x 90 cm.
MATTA, Marocko, 148 x 90 cm.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 150 x 108 cm.
MATTA, Marocko, 150 x 108 cm.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR CYRÉN, figuriner, 2 st, Dansk Designs, Japan.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KATALOGER, 59 st, främst Orientalisk konsthantverk.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, renässansstil, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRYTA, 1700 / 1800-tal.
GRYTA, 1700 / 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 stycken, 1970-80-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
MATBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HYVELBÄNK 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LÅDOR, 18 stycken, textilklädda. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOCKBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL LARSSON, karmstol, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, persisk, modern tillverkning, ca 230 x 149 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL biedermeier 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOFFERT, läder och trä, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, handspegel, Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARKIVSKÅP, plåt 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HYLLSYSTEN, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, Fritz Hansen.
SOFFBORD, Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 675 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ med balustrad, 190-talets början.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGBORD ett par nyrenässans omkring 1900.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, Thonettyp, 6 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SOFFBORD/MATBORD, 1960-tal.
SOFFBORD/MATBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEMCUP, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RUNE JANSSON, pastell, signerad och daterad 1962.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, DAGBÄDD, ek, 1950/60-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 290 x 72 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, modern tillverkning.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUXUS, vägglampa, 1960-tal.
LUXUS, vägglampa, 1960-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK