Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
HYLLA MED LÅDOR, modern tillverkning.
Klubbat pris
901 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE NYMAN, akvarell signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER SUNDSTEDT, gungpall, ”Ving”, Pyra.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, "DSR", för Vitra.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MAX BILL, taklampa, Temde, Schweiz, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAURI ALMARI, vägglampa, Idman, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 601 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, skåp, "Herrgården", Bodafors.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, BÄNKAR, 2 st, modell 153B, Artek.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, stolar, 4+2 st, "Herrgården", Bodafors.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Orrefors, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 157 x 69 cm.
MATTA, Marocko, 157 x 69 cm.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD empirestil 1900-talets början.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 240 x 76 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, 397 x 287 cm.
MATTA, kelim, 397 x 287 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
6 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VINSTÄLL, 1900/2000-tal.
VINSTÄLL, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
960 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAKELPLATTA 1800-tal, troligen Turkiet.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ 1960-tal möjligen IKEA.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, sk Solspegel, 1960-70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR - KOTA, GABON, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 411 x 321 cm.
MATTA, kelim, 411 x 321 cm.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Kelim 300 x 200 cm.
MATTA, Kelim 300 x 200 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar".
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
MATTA, Marocko, ca 310 x 205 cm.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokskåp/VITRIN, Finland, 1960-70-tal, teak.
Klubbat pris
575 EUR
Utropspris
350 EUR
BORD MED LÅDA, omkring 1900.
BORD MED LÅDA, omkring 1900.
Klubbat pris
1 010 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, barockstil, 1900-tal.
BORD, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅER / SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA Bachtiari semiantik, ca 301 x 216 cm.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 230 x 150 cm.
MATTA, Marocko, 230 x 150 cm.
Klubbat pris
3 955 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Marocko, 250 x 140 cm.
MATTA, Marocko, 250 x 140 cm.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, karmstol, "Modell 969", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, matbord, Bodafors, 1958.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtöljer, ett par, "Farmor".
Klubbat pris
3 610 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, "Snapshot" glas Kosta Boda.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD MED LÅDA, barockstil., omkring 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 8 st glasblock, Kosta Boda signerade.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGBORD, ett par samt BYRÅ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP nyrenässans omkring 1900.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, serveringsvagn modell 900 Artek.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL RYD, olja på pannå, signerad och daterad 36.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BO VON ZWEIGBERGK, olja på pannå, signerad och daterad 29.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNGSTOL,Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP modern tillverkning.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Leppälän Kuvastintehdas, Finland 1930-tal.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
300 EUR