Skandinaviskt svalt

20 föremål
ODD NERDRUM, litografi, signerad och numrerad 29/40.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad EA och daterad 79.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färglitografi, signerad och numrerad 6/75.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALBERTO GIACOMETTI, färglitografi, Ur: Verve no 27/28, 1952.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLA BILLGREN, Litografi, sign o numr 94/100. Daterad -81.
Klubbat pris
2 425 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerad och numrerad 81/150.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PABLO PICASSO, efter, ur Verve 29-30, Mourlot Paris 1954.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TONY LANDBERG, pigmentutskrift, signerad och numrerad 5/70.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK