Skandinaviskt svalt

19 föremål
EINAR BÄCKSTRÖM, bordslampa, modell '5013'.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 333 Valaistustyö.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par 1930-tal.
VÄGGLAMPOR, ett par 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, Frank Bentler, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK