Finnish Modern Art

18 föremål
SAM VANNI, gouache, signerad och daterad -88.
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
4 000 EUR
SAM VANNI, gouache, signerad och daterad -84.
Klubbat pris
5 200 EUR
Utropspris
2 500 EUR
RAFAEL WARDI, pastell, signerad.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ELVI MAARNI, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
800 EUR
MATTI HAUPT, skulptur, signerad.
Klubbat pris
962 EUR
Utropspris
800 EUR
MAX SALMI, olja på pannå, signerad och daterad-71.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
700 EUR
RAGNI CAWÉN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
890 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
JUHANI HARRI, olja på masonit, signerad.
Klubbat pris
660 EUR
Utropspris
600 EUR
VÄINÖ RAUTIO, olja på duk, signerad och daterad -46.
Klubbat pris
1 060 EUR
Utropspris
400 EUR