Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Unika hem - Malin Glemme

I Bukowskis återkommande serie ”Unika hem” möter vi denna gång Malin Glemme, designer och grundare av Layered, ett internationellt uppmärksammat designföretag med fokus på kvalitetsmattor och möbler i modern skandinavisk design.

Denna gång har vi glädjen att kunna sälja ett antal objekt ur Malin Glemmes privata hem.

Läs intervjun med Malin Glemme här>

28 föremål
3D SPEGEL, 2000-tal.
3D SPEGEL, 2000-tal.
Utropspris
2 500 SEK
3D SPEGEL, 2000-tal.
3D SPEGEL, 2000-tal.
Utropspris
2 500 SEK