LARS NORÉN – TING

31 föremål
Balja, zink.
Balja, zink.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ytterfoder, samtida produktion.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ramar, 3 st, trä, 1900-talets sista kvartal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
500 SEK
Taklampa, industridesign, samtida produktion.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, lackerad metall, industridesign, 1900-tal.
Klubbat pris
15 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Zippo, tändare, graverad Lars Norén 1999.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
500 SEK
Samling fat och ljusstakar i betong, 10 delar, samtida produktion.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordsklocka, väderstation samt tre pennor.
Klubbat pris
8 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ramar, 2 st, metall, samtida.
Ramar, 2 st, metall, samtida.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
800 SEK
Taklampa, industridesign, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Metallådor, 14 st, samtida produktion.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Metallådor, 3 st, 1900-tal.
Metallådor, 3 st, 1900-tal.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Flaskhållare, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
500 SEK
Georg Jensen, nyckelförvaring, Danmark, samtida produktion.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Väggskåp, samtida produktion.
Väggskåp, samtida produktion.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Radio & CD-spelare, 2000-tal.
Radio & CD-spelare, 2000-tal.
Klubbat pris
9 988 SEK
Utropspris
800 SEK