Klassiska F171

Slutpriser

Nr.FöremålKlubbat pris
303RYSKA KNIVAR OCH GAFFLAR, 12+12 ST.950 EUR
304RYSK TESKED.Återrop
305RYSKA SERVERINGSBESTICK, 2 ST.Återrop
306RYSKA SKEDAR, 38 ST.1 550 EUR
307RYSKT SERVERINGSFAT PÅ FOT.Återrop
308RYSK SÅSSKÅL.Återrop
309ETT PAR RYSKA TALLRIKAR.1 030 EUR
310RYSK TALLRIK.300 EUR
311RYSK KAFFESERVIS.850 EUR
312RYSKT PÅSKÄGG I PORSLIN.300 EUR
313RYSKT PÅSKÄGG I PORSLIN.Återrop
314RYSKT PÅSKÄGG I PORSLIN.Återrop
315RYSKT PÅSKÄGG I PORSLIN.340 EUR
316RYSKT PÅSKÄGG I PORSLIN.400 EUR
317RYSK KAVIARSKÅL.900 EUR
318RYSK SÅSKANNA.650 EUR
319RYSK BONBONJÄR.360 EUR
320RYSK BÄGARE PÅ FOT.750 EUR
321RYSKT MÖBLEMANG, 4 DELAR.4 600 EUR
322BORD, empirestil, Ryssland.Återrop
323BORD, biedermeier, Ryssland 1800-talets första hälft.Återrop
324RYSK CHIFFONJÉ.Återrop
325BORD, Ryssland, Jacob-stil, 1800-talets slut.Återrop
326KANDELABRAR, ETT PAR.8 000 EUR
327RYSKA TAZZOR, ETT PAR.2 000 EUR
328RYSKA FÖRSILVRADE LJUSSTAKAR, ETT PAR.300 EUR
329MIKROMOSAIK.Återrop
330RYSK MENY.850 EUR
331RYSKA LITOGRAFIER, 4 ST.2 000 EUR
332KARTA, KRIM. Carte de la Mer d´Azof et d´une partie de la Mer Noire...Återrop
333KOPPARSTICK.Återrop
334MÖBLEMANG.1 200 EUR
335MÖBLEMANG, 8 DELAR.2 600 EUR
336TRE KARMSTOLAR.1 300 EUR
337KARMSTOLAR, ETT PAR.3 000 EUR
338GUSTAVIANSK KARMSTOL AV ERIK ÖHRMARK.Återrop
339BÄNK, Tyskland 1800-talets slut.Återrop
340BÄNK, Tyskland 1800-talets slut.Återrop
341KLAFFBORD.500 EUR
342FÄLLBORD. Alrotsfanerat. Sverige, 1800-talets första hälft.Återrop
343GUSTAVIANSKT BORD.2 500 EUR
344BAROCK SKRIVBORD.1 200 EUR
345SENBAROCKS BYRÅ.1 850 EUR
346BYRÅ.1 300 EUR
347GUSTAVIANSK BYRÅ.2 000 EUR
348GUSTAVIANSK SKRIVBYRÅ AV JOHAN CHRISTIAN LINNING.Återrop
349BYRÅ, Louis XVI, Frankrike 1700-talets senare hälft.Återrop
350BOKSKÅP, empire, Finland/Sverige 1800-talets början.Återrop
351FLAMLÄNDSK/NORRA FRANKRIKE, 1500-TALS VÄVD TAPET.19 000 EUR
352MATTA, Kashmir. 214x220 cm.Återrop
353MATTA, Kashmir, 359x275 cm.Återrop
354OLD ISFAHAN.2 500 EUR
355HEREKE.Återrop
356KASHMIR.4 200 EUR
357MATTA, Kashmir. 305x217 cm.Återrop
358SEMIANTIK USHAK.700 EUR
359SEMIANTIK BAHTIARI.700 EUR
360SPEGEL, empire, Danmark, tidigt 1800-tal.Återrop
361EMPIRE SPEGEL AV P.G. BYLANDER.Återrop
362SPEGEL.Återrop
363SPEGEL AV OLOF WETTERBERG.720 EUR
364GUSTAVIANSK SPEGELLAMPETT.2 500 EUR
365GUSTAVIANSK SPEGEL.2 200 EUR
366SPEGEL.600 EUR
367GUSTAVIANSKA RAMAR, ETT PAR.2 300 EUR
368SPEGELLAMPETT, rokoko, signerad Nils Sundström och hallstämplad i Stockholm 1769.Återrop
369GUSTAVIANSKA LAMPETTER, ETT PAR.900 EUR
370ROKOKO VÄGGUR.800 EUR
371GUSTAVIANSKT VÄGGUR.Återrop
372VÄGGUR, empire, tidigt 1800-tal.Återrop
373VÄGGKANDELABRAR, ETT PAR.1 600 EUR
374VÄGGKANDELABRAR, ETT PAR.600 EUR
375VÄGGLAMPETTER.800 EUR
376KANDELABRAR, ett par, förgylld brons, rokokostil, sent 1800-tal.Återrop
377KANDELABER, Ryssland, 1800-talets mitt.Återrop
378KANDELABRAR, ETT PAR, brons, Leander Helander, Tilvik, Kalajoki.Återrop
379BOUILOTTE LAMPA.1 500 EUR
380GUSTAVIANSKA LJUSTAKAR, ETT PAR.Återrop
381GUSTAVIANSKA LJUSSTAKAR, ETT PAR.300 EUR
382LJUSSTAKAR, ETT PAR.600 EUR
383CHAMPAGNEKYLARE.Återrop
384FAT.700 EUR
385AGAT KOPP.400 EUR
386TRÄDGÅRDSURNOR, ETT PAR.Återrop
387MÅLAD EMPIRE BRICKA.300 EUR
388SKÅP, Japan, 1800-talets slut.Återrop
389PIEDESTAL.Återrop
390FLINTLÅSPISTOL.480 EUR
391FLINTLÅSGEVÄR.Återrop
392TÄNDNÅLSGEVÄR.Återrop
393SLAGLÅSGEVÄR.650 EUR
394GRAND TOUR SOUVENIR.Återrop
395LITOGRAFI, Panorama över Helsingfors sett från Kalliolinna.1 500 EUR
396KARTA.400 EUR
397KARTA.300 EUR
398KARTA.300 EUR
399FLORA DANICA FAT.400 EUR
400URNOR, ETT PAR.Återrop
401MEISSEN PORSLINSURNA.2 100 EUR
402PORSLINSFIGURIN.400 EUR