MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

140 föremål
GUNNEL NYMAN, SAFTKANNA. Formgiven 1947.
Klubbat pris
286 EUR
Utropspris
400 EUR
KAJ FRANCK, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1954.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
500 EUR
TAPIO WIRKKALA, Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -55.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, FAT.Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
7 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS.Savoy. Sign. Karhula 22 IX 37.
Klubbat pris
14 000 EUR
Utropspris
5 000 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
SKÅL. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala, 3827.
Klubbat pris
9 400 EUR
Utropspris
8 000 EUR
ALVAR AALTO, FAT. Iittala, 1950-tal.
Klubbat pris
2 850 EUR
Utropspris
1 000 EUR