Design + Art Helsinki F182

16 föremål
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Modell 5066, Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Taito, formgiven 1949.
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9224. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
Klubbat pris
6 200 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPOR, 2 ST. Modell 9222.
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9222. Tillverkad av Taito Oy.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BORDSLAMPOR, ETT PAR. Tillverkade av Itsu. 1950-tal.
Klubbat pris
925 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MAURI ALMARI, bordslampa, K11-15, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9222. Tillverkad av Idman.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy eller Idman. 1940-tal.
Klubbat pris
5 400 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR