Design + Art Helsinki F182

16 föremål
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Märkta Idman. 1950-tal.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
STEFAN LINDFORS, LJUSSKULPTUR. Field. 1990-talets början.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkarens stämpel Taito. 1950-tal.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPA. Märkt Orno, 1940-tal.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPA. Orno, modell 3061. 1950-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA. Tillverkad av Taito.
Klubbat pris
4 955 EUR
Utropspris
6 000 - 7 000 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, 9460. Tillverkare Oy Taito Ab, sent 1940-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Taito, 1940-tal.
Klubbat pris
4 000 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Orno.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR