Design + Art Helsinki F185

316 föremål
ALVAR AALTO, VAS, Savoy. Karhula, Finland 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAULI VUORISALO, KERAMIKSKULPTUR. Tukan. Sign. PV-JH.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
VOITTO HAAPALAINEN, BORDSLAMPA. Idman.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
BERTEL GARDBERG, BÄGARE 3 ST, Ekenäs 1975.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
600 EUR
LIISA HALLAMAA, KERAMIKSKÅL. Sign. LH, Arabia.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORG JENSEN, BROSCH, "Moonlight grapes", onyx, silver.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
YRJÖ ROSOLA, GLAS, 10 st. Vähän vino. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Artek 1940-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 600 - 1 800 EUR