Helsinki Winter Sale F200

18 föremål
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, stämpad och daterad, AB Iris.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, dekorationsfat, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
2 105 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
DEKORATIONSÄGG, porslin, Nikolaj I tid (1825–1855), Ryssland.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, dekorationsskål, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
3 705 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
DEKORATIONSÄGG, porslin, Ryssland 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
5 400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR