Helsinki Design + Contemporary Art F201

11 föremål
PAAVO TYNELL, golvlampa, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, golvlampa, Metallimestarit 1970-tal.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A808, Valaistustyö.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
PAAVO TYNELL, Golvlampa, modell 9628, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
7 600 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
GOLVLAMPOR, 2 st, modell G-076, för Bergboms 1960/1970-tal.
Klubbat pris
1 551 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR