Helsinki Design + Contemporary Art F201

56 föremål
OIVA TOIKKA, skulptur osignerad, Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
3 600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KAJ FRANCK, pokal, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
HELENA TYNELL,  flaska "Solflaskan" Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KAJ FRANCK, Karaff, "Kremls klockor", signerad Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
3 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GIO PONTI, vas, "a canne", Venini Murano 1950-tal.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, vas, "Savoy" signerad Karhula 22 IX 37.
Klubbat pris
4 202 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
KAJ FRANCK, Vaser, 4 st, "Prisma", signerade.
Klubbat pris
3 252 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, vas, 3031, signerad Alvar Aalto. Iittala 1961-1973.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TIMO SARPANEVA,  glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva, Iittala -84 C.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR