Väinö Blomstedt

(Finland, 1871-1947)
Väinö Blomstedt
(Finland, 1871-1947)

Väinö Blomstedt, Vinterkväll.

Sign. 1900. Olja på duk 81 x 54 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ställvis krackelerad.

Klubbat pris
6 250
68 813
6 649
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
Budhistorik (25 bud)
29 nov 2023 17:14
6 250 EUR
29 nov 2023 17:14
6 050 EUR
29 nov 2023 17:13
5 850 EUR
29 nov 2023 17:13
5 650 EUR
29 nov 2023 17:12
5 400 EUR
29 nov 2023 17:12
5 200 EUR
29 nov 2023 17:12
5 000 EUR
29 nov 2023 17:12
4 800 EUR
29 nov 2023 15:29
4 000 EUR
29 nov 2023 15:29
3 900 EUR
29 nov 2023 15:24
3 800 EUR
29 nov 2023 15:24
3 700 EUR
29 nov 2023 15:24
3 700 EUR
28 nov 2023 22:06
3 600 EUR
28 nov 2023 22:06
3 500 EUR
28 nov 2023 22:06
3 500 EUR
28 nov 2023 19:42
3 200 EUR
28 nov 2023 19:17
3 100 EUR
28 nov 2023 19:16
3 000 EUR
28 nov 2023 19:16
2 900 EUR
26 nov 2023 15:02
2 800 EUR
25 nov 2023 17:14
2 000 EUR
18 nov 2023 17:56
1 500 EUR
17 nov 2023 18:16
1 100 EUR
17 nov 2023 12:46
1 000 EUR
Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1324. Skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
Fair warning
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK