Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön med räfflad medaljong, rosor och krönande kärve. Nedtill lagergirland. Signerad IÅ. Med Stockholms hallstämpel. Höjd 135, bredd 51 cm.
Ett glas senare, kärven möjligen senare, ställvis maskstungen, krön med skador.