228
206017

ASSIETTER, 9 st (5+3+1) samt BÄRTALLRIK, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
4 000 SEK
363 EUR
386 USD
Klubbat pris

Runda med dekor i imarifärger av trädpion m fl blommor. Diam 16,5.

Tre assietter med sprickor, obet kantnagg.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1072. Rökelsekar med lock, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
8 000 SEK