Eclectic Auktion S197

17 föremål
549. JOHN KANDELL
Skåp, "Solitär", för Källemo AB, Värnamo 1981.
549. JOHN KANDELL Skåp, "Solitär", för Källemo AB, Värnamo 1981.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
548. JOSEF FRANK
Skrivbord/sideboard, Firma Svenskt Tenn, modell 2115.
548. JOSEF FRANK Skrivbord/sideboard, Firma Svenskt Tenn, modell 2115.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
330. JOSEF FRANK, pall, Firma Svenskt Tenn, modell 647.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
329. JOSEF FRANK, soffa, Firma Svenskt Tenn, modell 968.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
12. KAI LYNGFELDT-LARSEN, karmstol, Søren Villadsen, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
152. MATGRUPP, Paolo Barracheli, 'Roman Deco', ca 1980.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
447. PIERO FORNASETTI, bricka, Milano, Italien.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
151. REGISSÖRSSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
476. SKULPTUR, gjutjärn.  Anders Jönsson, Svenskt Tenn. "Jönssons katt".
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
335. STOLAR, ett par, Charles och Ray Eames, 1960-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
295. SÄNGMÖBEL, 6 delar, Paolo Barracheli, 'Roman Deco', ca 1980.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
469. VÄGGLAMPETT, mässing. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK