Eclectic Auktion S197

11 föremål
348. SIMON GATE, skål med underfat, Orrefors 1930.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
192. BORDSLAMPOR, ett par, glas. Venini, Murano 1935-43.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
248. BORDSLAMPA, glas. Müller Frères, Luneville, Frankrike.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
578. GUNNAR CYRÉN, Popglas, ett par, Orrefors 1967.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
92. KANNA, glas och silver. Österrike 1901-21.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
149. KARAFF, glas med dekor i guld. SAINT LOUIS Frankrike 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
24. SIMON GATE, skål med fat, Orrefors 1929.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
584. VAS, glas, Tapio Wirkkala, Iittala, Finland, 1940-50.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 SEK
206. SKÅL PÅ FOT, opalinglas, Frankrike, ca 1880-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 800 SEK
413. KARAFF samt GLAS, 8 st. 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
231. TALLRIKAR, 6 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Reijmyre och Gullaskruf.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK