SEKRETÄR, sent 1700-tal.

SEKRETÄR, sent 1700-tal.

Målad. Nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning. Fyra lådor. Beslag av mässing. Bredd 102, djup 54, höjd 105 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Senare beslag. Renoverad.

Utropspris
8 000 SEK