KLÄDSKÅP, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Furu. Två dörrar med bakomliggande klädstång, krokar samt hyllplan. Två lådor. Dekor av sidopilastrar. Bredd 147, djup 65, höjd 193 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Maskstungen. En slagen dörr. Lagningar.

Utropspris
6 000 SEK