Fanerad med palisander och skiva med laminat. Två skåp med bakomliggande hyllplan. En låda och två fack. Etikettmärkt. Höjd 105, längd 144, bredd 50 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Ställvis blekt. Smärre fanerskador. Lösa beslag. Fläckar.