Fanerat med mahogny. Intarsiadekor. Skiva med gallerkant av mässing. En låda i sarg. Raka avsmalnande ben. Kopplade ben. Längd 78, bredd 51, höjd 76 cm.
Slitage. Smärre fanerskador. Något slagen skiva. Repor. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.