Emilio Fiaschi

(Italien, 1858-1941)
Emilio Fiaschi
(Italien, 1858-1941)

EMILIO FIASCHI, skulptur, alabaster, signerad E. Fiaschi.

”Zingara”. Tvådelad. Höjd 68 cm.

Smärre slitage och repor, smärre nagg. Sockeln med obetydlig lagning i nedre hörn.

Utropspris
12 000 SEK