BORDSLAMPOR, ett par, mässing och teak, Skellefteå, 1960-tal.
Ett par bordslampor av mässing och teak från Skellefteå, 1960-tal. Ställbara, invändigt vitlackerade skärmar. Stämpalde "SKELLEFTEÅ BJS SWEDEN". Modellnummer 51. Höjd ca 40 cm.
Ej funktionstestade. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.