Målad byrå med vitrinskåp i två delar. Stämpelsignerade. Byråns bredd 71, djup 40, höjd 75, skåpets bredd 71, djup 29, höjd 33 cm.
Slitage, repor, märken. Smärre avslag. Tröga lådor, en låda sitter fast.