THERESIA HVORSLEV, armring, halsband, örhängen, ett par, två ringar, silver.
MEMA. Signerade. Ringstorlekar 17,25/54 och 19,25/60. Innerdiameter armring ca 6 cm. Öppningsbar. Hänge ca 3 x 2,5 cm. Längd kedja ca 50 cm. Örhängen diameter ca 1 cm. Totalvikt 47 gram.
Slitage. Böjd skena på ring och armring Anlupen.