HÄNGSKÅP, Dalarna, allmoge 1800-tal

Stomme i furu. Bemålad med krubits. Längd 41 cm. Djup 19 cm. Höjd 52 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Delvis renoverad. Delvis senare målning. Senare lås.

Utropspris
2 800 SEK