Bestående av; 11 tallrikar, diameter 24,5 cm, 12 tallrikar, diameter 21 cm, 12 djupa, diameter 22 cm, 11 assietter, 1 tillbringare, 1 såsskål, 1+1+2 uppläggningsfat, längd 24-39 cm, 2 ovala skålfat, 2 skålar.
Bruksslitage. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10