Oval med genombruten dekor samt hänklar. Graverat monogram samt på insidan gåvogravyr. Längd 36 cm, vikt 375 gram. Glasinsats.
Smärre slitage, smärre bucklor. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10