Bestående av:
12 kaffekoppar med fat, 1/1035.
12 moccakoppar med fat, 1/1038, 1/1037.
7 assietter, 1/1087.
Gräddkanna, 1/1032.
Gräddkanna, 1/1031.
Sockerskål, 1/1112.
Sockerskål, 1/1113.
Fat på fot, 1/115.
Uppläggningsfat, 1/666.
2 ljusstakar, 1/1138.
2 kuvertaskfat, 1/1004.
vas, 1/1015.
Fat på fot andrasortering. Nagg. Smärre slitage.