Alf Svensson, bokhyllor ett par, Bjästad Snickerifabrik, 1900-talets andra hälft.
Bestående av två golvmoduler med rottingklädda dörrar med höjd 55, en hyllmodul höjd 110, en hyllmodul höjd 62, ett vitrinskåp höjd 50, bredd 120 cm vardera, brännmärkta. Nyckel finns.
Märken. Repor. Blekt.