Hippolyte Moreau & Prosper Lecourtier, efter. Skulptur, Brons.
"Piqueur au Relais". Signerad Hip Moreau Le Courtier och F de Luca. Röd-, grön- och brunpatinerad brons. Höjd 78 cm (inklusive stensockel 4 cm).
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10