Byrå, sengustaviansk, 1800-talets början.

Tre lådig byrå fanerad med mahogny. Dragringar och beslag av mässing. Skiva av brun kalksten. Bredd 92, djup 46, höjd 82 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad.

Utropspris
4 000 SEK