Kaffeservis, 51 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen.
Halvblonde. Blomsterdekor i blått.
24 assietter, modellnummer 1/574, diameter 17 cm.
1 sockerskål med lock, modellnummer 1/244, höjd 11 cm.
1 skål på fot, modellnummer 1/513, diameter 21,5 höjd 14,5 cm.
1 gräddkanna, modellnummer 1/60, höjd 10,5 cm.
24 kaffekoppar med fat, modellnummer 1/719, fatets diameter 12,5, koppens höjd 6 cm.
1 kaffekopp, modellnummer 1/719 med spricka. Smärre ytslitage. Fotringsnagg på vissa delar.