Grafikportfölj, 10 st, signerade och daterade 1987-77, numrerade 16/50.
Jorma Hautala, Heimo Karttunen, Sirkka-Liisa Kortelainen, Onni Kosonen, Markku Metsämäki, Sisko Riihiaho, Kaarina Sepponen, Pentti Tulla, Antti Ukkonen, Osmo Valtonen. Olika bladstorlekar.
Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.