Johan Fredrik Wildt, bägare, silver, Stockholm, 1795.
Konande, invändigt förgylld och delvis förgylld utvändigt, livet med svisselerad dekor av akantusblad och kartuscher samt med graverade initialer. Diameter 10, höjd 11,5 cm. Vikt 178 gram.
Åldersrelaterat slitage. Mindre bucklor. Gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.