Rörstrand, mat- och kaffeservis, 74 delar, porslin, Blå Blom.
12 tallrikar 24 cm
12 djupa tallrikar 24
10 assietter 20 cm
19 assietter 17,5 cm
3 serveringsfat, längd 22-33 cm
13 kaffekoppar med fat (två extra fat medföljer) diameter 9-13,5 cm
1 terrin med lock höjd 25 cm
1 såsskål längd 20 cm
1 kaffekanna med lock höjd 24 cm
1 gräddkanna höjd 11 cm
1 sockerskål med lock höjd 12 cm
Två kaffekoppar med nagg. Smärre slitage.