Servisdelar, 20 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl, Danmark.
Blomsterdekor i underglasyrblått.
2 ljusstakar, modellnummer 72 (B&G), höjd 13,5 cm.
8 assietter, modellnummer 1/574, diameter 17 cm.
1 sockerskål med lock, modellnummer 1/244, bredd 14, höjd 12 cm.
1 terrin med lock, modellnummer 1/620, bredd 24, höjd 15 cm.
8 kaffekoppar med fat, modellnummer 1/719, koppens höjd 6,5, fatets diameter 12,5 cm.
1 fat, modellnummer 1/719 medföljer.
En assiett, modellnummer 1/574 med fotringsnagg. En kaffekopp, modellnummer 1/719 med nagg. Något ytslitage.